Δευτέρα 26 Μαΐου 2014

Φορτωμένοι μετάλλια γύρισαν οι αθλητές του ΜΓΣ Πανσερραϊκός από το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης ΑμεΑ

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης ΑμεΑ. Η συμμετοχή των αθλητών ήταν κάτι παραπάνω από συγκινητική και όλοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να πετύχουν τόσο τους αγωνιστικούς στόχους, αλλά κυρίως για να αποδείξουν ότι αν το λέει η ψυχή σου τίποτα δεν είναι αδύνατο!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε για το τμήμα κολύμβησης Α.Μ.Ε.Α της ομάδας του Πανσερραϊκου ΜΓΣ, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθει στις 22-23 Μαϊου στο Κλειστό Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, καθώς οι αθλητές του συλλόγου στην 1η μέρα των αγώνων κατάφεραν να βρεθούν για ακόμα μια φορά στο βάθρο κατακτώντας 2 χρυσά και 1 χάλκινο μετάλλιο. Πιο συγκεκριμένα ο Στέλλιος Λιούλιος και η Ειρήνη Μπόλλα κατέκτησαν την 1η θέση στα 50μ ελεύθερο αντίστοιχα, ενώ η Κατερίνα Καψιμάλη κατέκτησε την  θέση επίσης στα 50μ ελεύθερο.
Ενώ την δεύτερη μέρα ο Στέλιος Λιούλιος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο ανδρών