Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: Φορτωμένοι μετάλλια γύρισαν οι αθλητές του ΠΡΩΤΕΑ από το Ενωσικό Πρωτάθλημα

Με 9 αθλητες ο Σύλλογος Τάε-Κβο-Ντο ΠΡΩΤΕΑΣ Σερρών συμμετείχε στο Ενωσιακο Πρωτάθλημα Ταεκβοντο. Όπως αναφέρει ο Παναγιώτης Δανιηλίδης: «Οι αγώνες ήταν ένα καλό τεστ ενόψει της προετοιμασίας μας για το Κύπελλο Ελλάδος που θα γίνει στις 2-4 Δεκεμβρίου στην Χαλκιδική».

Ο απολογισμός και η συγκομιδή μεταλλίων για το σερραϊκό σύλλογο ήταν ελπιδοφόρος.

Συγκεκριμένα κατέκτησε:

•  3 Χρυσά μετάλλια με την Αναστασιάδου Ε. -67κ. τον Μαυρίδη Β. +87 και την Σαληνούδη Ε. +73
  • 2 Χάλκινα με την Γκαργκαβάνη Ν.-46κ. και τον Λιάπη Θ.-58κ.
Ενώ και το τμήμα εφήβων είχε ανάλογες επιτυχίες αφού ο Καρβουνακης Μ. -59 κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο, ενώ και ο Δανιηλιδης Χ.-51 κατέκτησε τη 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
Ο προπονητής της ομάδας Π.Δανιηλίδης ευχαριστεί όλη την ομάδα και τους αθλητές Μαρτιναίου Κ. & Αρώνη Κ. που αγωνίστηκαν χωρίς κάποια διάκριση.